Na OŠ Janka Ribiča Cezanjevci smo se 7. 10. 2016 podali na nočno dogodivščino s knjigami.

Ker  v tem šolskem letu naša šola sodelujejo v mednarodnem projektu Erasmus+ na temo »Internationale Essenentdecker auf Spurensuche«, so bile tudi vmesne dejavnosti obarvane s  tematiko. Učiteljice Jasna Lampreht, Manja Gospodarič, Karmen Rauter in Katja Nemec so dejavnosti na letošnjem nočnem maratonu namenile tematiki prehrana in zdrav način življenja. Učiteljica Manja Gospodarič je poskrbela, da je na šoli v popoldanskem času čudovito zadišalo. Učenci so pripravili in spekli »klipiče«, ki so jih poimenovali kar »Erasmuščki«. Sam postopek in recept so učenci izluščili iz nemega filma. Učiteljica Katja Nemec je učence pripravila na raziskovanje evropskih držav in popotovanja z delavnico, v kateri so učenci izdelali kovček, s katerim se naši učenci lahko veselo podajo na svojo mednarodno pot. Učiteljica Karmen Rauter je učence popeljala v svet knjig, saj je nočni maraton branja pravzaprav namenjen neprekinjenemu branju najljubših knjižnih del. Po tekmovanju med skupinami v prepoznavanju odlomkov iz del znanih avtorjev so učenci prisluhnili še Cankarjevi črtici Pehar suhih hrušk ter skozi pogovor izražali razumevanje in doživljanje črtice. Učiteljica Jasna Lampreht je povezovala vse dejavnosti, ter poskrbela, da so se učenci v telovadnici udobno namestili, si uredili svoj bralni kotiček ter z vmesnimi aktivnostmi (raztezne vaje, branje odlomkov iz svojih knjig na mikrofon, predstavitev branih knjig) skrbela, da učenci in učiteljice niso prehitro zaspali.

Po še eni neprespani noči s knjigo v roki so učenci znova potrdili, da je branje del našega vsakdana, del življenja.

 

Zapisale in foto: Katja Nemec, Jasna Lampreht, Manja Gospodarič, Karmen Rauter

Več na blogu Vas zanima