Tema likovnega natečaja za PLAKAT MIRU 2016/2017 nosi podnaslov »Praznovanje miru«

O tej temi, najlepši želji vsega človeštva, so razmišljali tudi učenci 7. in 8. razreda. Z likovno simboliko so razmišljali tudi učenci naše šole. Tako so nastali plakati, s katerimi so se na slovesni otvoritvi predstavili v soboto, 26. novembra v  Galeriji Ante Trstenjaka v Domu kulture Ljutomer.

Poleg naše šole so sodelovale še šole: OŠ Ivana Cankarja Ljutomer OŠ Mala Nedelja, OŠ Križevci pri Ljutomeru, OŠ Veržej, OŠ Stročja vas in OŠ Razkrižje. Izmed 45 poslanih del so posebej nagradili osem plakatov, šest pa je bilo izbranih za koledar LK Ljutomer za leto 2017.

Sodelujoči učenci naše šole so:

Učenci 7. razreda:

Nina Gutman, Stina Žnidarič, Žiga Lotrič, Matic Stojnšek, Marko Stanič, Masha Prigl, Lea Trstenjak in Ivon Balažic

Učenci 8. razreda:

Blaž Horvat, Marcel Stojnšek, Tim Marinič, Nika Lipovec in Tamara Markovič

Prav vsi sodelujoči učenci so dobili nagrade, posebno nagrado naše šole pa sta prejeli učenki Nina Gutman in Tamara Markovič. Tamarin plakat je tudi izbran za koledar LK Ljutomer za leto 2017.

 

Čestitamo vsem sodelujočim učencem, posebej Nini in Tamari.

Več na Prlekiji:

https://www.prlekija-on.net/lokalno/13275/lions-klub-ljutomer-uspesno-zakljucil-likovni-natecaj-plakat-miru-2016-2017.html

Zapisala: Mira Petek

 

DSC_0523 DSC_0529 DSC_0532