Učenci naše šole že vrsto let razveseljujejo in pričarajo nasmehe na obraze zaposlenim ter stanovalcem BE Lukavci. Praznično obarvan program, ki sta ga napisali petošolki Karin in Doroteja, ter glasbeno-plesne točke petošolcev, so bile v sredo, 11. 12. 2019, še en dokaz več, da lahko z majhno pozornostjo, skozi ples, glasbo in iskreno otroško razigranostjo, marsikomu polepšajo dan ter mu prižgejo iskrice v očeh. Skromnost- vrednota, ki pomeni veliko. Naši učenci so jo danes začutili in s svojim nastopom pokazali, koliko zmorejo in ob tem so resnično uživali. Instrumentalisti so nas ob zvokih kitare in harmonike, popeljali v prijetne ritme, ob katerih se je marsikdo pozibaval in jih s petjem tudi spremljal. Vsak aplavz, nasmeh in iskren pogled, je dal našim nastopajočim največjo nagrado. Folklorniki so ob ljudskih plesih popestrili božično vzdušje in obudili ljudske običaje. Pesem Sveta noč, ki so jo učenci ob spremljavi klarinetistke Zale, odlično zapeli, je bila še dodatno darilo naših učencev, ob prihajajočih se praznikih. Zavedamo se, da so prihajajoči prazniki, res posebni, čarobni. Naj bodo obdani z iskrenim nasmehom, toplim objemom, lepimi voščili in s preprostimi stvarmi. Bodimo skromni, podarjajmo si majhna, iskrena darilca, bodimo strpni, prijateljski in iskreni do vseh. Vedno znova se radi vračamo v Lukavce, kjer nas toplo in prisrčno sprejmejo prav vsi, za kar smo vam resnično hvaležni. Po dolgoletnem večgeneracijskem sodelovanju, smo že postali del vas in verjamemo, da nam bo še naprej uspevalo, zato se veselimo že naslednjega srečanja z vami. HVALA!

Zapisala in foto: Karla Ramšak