Ko v vrvežu danes hitiš,

v skrbeh in delu se skoraj izgubiš,

vsaj malo ustavi se čas,

ko božične melodije objame te glas.

To najlepše darilo

v družbi družine in prijateljev srce ti bo napolnilo.

Karmen Rauter  

Tako se glasi le nekaj verzov pesmi, s katero so deklamatorji od prvega do devetega razreda povezovali glasbeno-plesno prireditev Božični džuboks. Ko je le-ta dejansko oživel, se je čas ustavil. Zazvenele so nam že dobro znane božično-novoletne pesmi v izvedbi obeh zborov naše šole. Na odru so se jim pridružile tudi plesalke plesnega krožka ter posamezni solisti in instrumentalisti. Še posebej se nas je dotaknil fantovski zbor s pesmijo Bela snežinka. Ob koncu prireditve so zazveneli tudi verzi v čast naši domovini Sloveniji in Slakova Pod poncami v izvedbi harmonikarja Gala Lipovca in solista Denisa Stojnška.

In tako se tudi to koledarsko leto, ki je bilo za naše učence ponovno izjemno ustvarjalno, počasi izteka. Vrata šole se bodo za nekaj časa zaprla, čudovita božična jelka in čarobni džuboks pa bosta še nekaj časa krasila avlo naše šole, ko bomo doma. Z družino. S prijatelji. V pričakovanju!

Darila – ogromna, velika – dostavil Božiček bo stari,

ko cin cin veselo odzvanjal bo v daljavi.

Še piškotek in mleko nastavi

pa priden biti ne pozabi.

Če pa jelenčki ovinek zgrešijo

in pod smrečico nič velikega ne pustijo,

vedi, darilo ni sreče merilo,

saj sreče se kupiti ne da,

srečo zmeraj ustvarjata najmanj dva.

Karmen Rauter  

Besedilo in verzi: Karmen Rauter

Foto: Jasna Lampreht

 

Oznake: